Во очекување на најновото филмско остварување на компанијата Pixar- анимираниот филм “Inside Out” во кој главните ликови се емоции, Lindsay McCutcheon направи видео од најемотивните моменти во познатите цртани филмови на Pixar. Тука се: дедото од “Up”, играчките од “Toy Story”, рипчето Немо, глувчето Рататуи итн. Ако сте љубители на овие цртани, вака гледајќи ги повторно овие моменти, не може а да не ви се насолзат очите.

naslovna

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПатуваме – Сонуваме/ Калабрија
Следна објаваВисоките температури дојдоа, како да се облечете?
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР