1

Пират, балерина, астронаут или принцеза – сега вашето дете може да се трансформира во својот омилен лик, дури и додека спие. Релативно новата, но веќе добро позната холандска компанија Snurk произведува мошне интересна постелнина наменета за детските соби, со забавни принтови кои ќе ги орасположат подеднакво и возрасните и децата. Креативно, зар не? Погледнете дел од нивните дезени на фотографиите во продолжение.

2

3

4

5

6

7

8

9

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВисоките температури дојдоа, како да се облечете?
Следна објаваАудио-верзија на ,,Страници за нашата љубов”
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ