3 златни правила за модни додатоци

Дали знаете дека модните додатоци се клуч на секој добар стил? Добро избрано парче накит, марама или чанта, можат да направат чудо за вашиот...

Надоградете ја вашата канцелариска гардероба во 2020!

  Канцелариската гардероба долго време беше константа која не можеше да се смени - сега повеќе личи на дизајнерска облека, чии детали лесно можат да...

Обединета Европа на 19. Моден Викенд Скопје

Шоурум со ексклузивни парчиња од дваесет и осум претставници на седумнаесет различни земји, гостување со изложба на наградувана платформа за концептуален дизајн, како и...

Дуксерите со качукла оваа есен се комбинираат: со класично одело до...

Парче облека кое некогаш беше резервирано исклучиво за тренинг и лежерни дружења, а со текот на времето стана неизоставен дел од гардеробата на секоја...

Божиќно одело

The Opposuits е компанија која изработува интересни машки одела со класичен крој, но впечатливи принтови. Во пресрет на празниците изработија колекција инспирирана од божиќните...

Најлуксузнато во дигитална форма: модна колекција на Dolce & Gabbana Alta...

Дигиталната колекција на високата мода не изгледа помалку импресивно од модната писта ... Пандемијата во 2020 година не ја погоди само малопродажбата, туку и „врвот“...

Најубави папучи во кои сега треба да инвестирате!

Ги видовме во колекциите на Balenciaga, Boss, Bottega Veneta, MSGM, Miu Miu и Salvatore Ferragamo. Се појавија на социјалните мрежи, на профилите на најпопуларните инфлуенсерки...

Машка улична мода

„Модата се раѓа на улиците.“ Издвоивме неколку изгледи од различни модни центри низ светот, прикажувајќи ви момци кои не се плашат да експериментираат со...

“Mycelium”- нов тип на чевли кои прво се печатат!

НАЈНОВ ТИП НА ЧЕВЛИ: Прво треба да испечатат, а потоа да се облечат. Тие изгледаат како скап накит за нозете и на прв поглед изгледаат...

‘70s are back!Да, седумдесеттите години се повторно во игра, а со...

Да, седумдесеттите години се повторно во игра, а со нив и високиот струк! Ако се прашувавте како да ја издолжите фигурата, еве како.Високиот струк...

Диор одушеви со новата Диор Голд линија!

Легендарните чанти, чевли и други детали добија летни, песочни освежувања ... Откако ја покажа својата најнова колекција во Шангај, Марија Грација Кјури ја лансираше линијата,...

Во новата колекција на Ели Сааб – фустани достојни за принцези!

  Изминатата година беше тешка за целата модна индустрија. Сепак, брендовите за висока мода беа особено погодени во 2021 година - недостатокот на настани на црвениот...