Продолжение на Dior кампањата за пролет/лето 2018!

Откако го видовме првиот дел од кампањата на Диор за пролет-лето 2018, познатиот француски бренд како вистинско освежување ни додаде дополнителни фотографии на увид,...

Kendall Jenner и Roberto Bolle се новите амбасадори на Tod’s!

Кендал Џенер е една навистина зафатена девојка ... По голем број кампањи за убавина минатата година, таа 2018 ја започна со уште една многу возбудлива...

Есенска привлечност со women’secret

Women’secret ја започнува сезоната со креации кои се направени за да ја истакнат секси страната на секоја жена на софистициран и суптилен начин. Со завршувањето на летото...
video

Diane von Furstenberg | Низ стакло

Најновата колекција пролет/лето 2013 на Diane von Furstenberg презентирана на Њујоршката Модна недела преку очите на луѓето кои се заслужни за тоа- стилистите, моделите и самата...

Плетените торби се супер летен тренд!

Кој рече дека плетена торба се носи само на плажа?Пред неколку години, модната куќа Dolce & Gabbana ги претстави традиционалните сицилијански корпи на модна ревија...

Billie Eilish стана ново заштитно лице на MCM!

Billie Eilish е 17 - годишна поп sвезда за која моментално зборува целиот свет. Откога заедно својот идло Џастин Бибер направи ремикс на својата песна...
video

DSquared2 | Зад огледалата

Дизајнерското дуо DSquared2, браќата Dean и Dan Caten се дел од новиот филм за женската колекција пролет/лето 2013. Црно белиот филм, инспириран од Алфред...

Сладок живот: како да носите чоколадни нијанси оваа есен?

  Цел спектар на кафени нијанси - од богато чоколадо до светол песок - е најдоброто нешто на што можете да помислите ако сакате да...

Giorgio Armani – летна кампања 2017 за мажи!

Модниот бренд Giorgio Armani, кампањата пролет/лето 2017,  ја претстави со серија на елегантни и класични црно-бели портрети, кои, иако им недостасува боја, совршено го нагласуваат...

Tom Ford – нова кампања есен/зима 2018 година!

  Познатиот дизајнер Том Форд ја одбра ѕвездата во подем Хиландар Мартинез, за главно лице на неговата нова кампања есен/зима 2018 година. Моделот позира во атрактивна...

Street style: Најубавите изданија од Њујоршката модна недела

Модата на улиците низ Њујорк рефлектираше колективен копнеж за оптимизам, од светло розови тонови и метални детали до очила за сонце подготвени за метаверс....

Долги фустани: најубавите модели за вашата есенска гардероба

Од тексас фустани до најелегантни модели од плиш: долги фустани кои веднаш ќе ги засакате оваа есен.   Од многу романтични долги фустани со цветни дезени...