Остана помалку од месец дена до Нова Година, дали почнавте да се подготвувате?

Од резервации и планирање на патувањето, до потрага по идеални комбинации на облека, целата еуфорија околу новогодишната ноќ може да биде многу заморна. Но, сепак, ние решивме да ви помогнеме малку и да побараме некои комбинации кои ќе ви послужат како инспирација за оваа посебна вечер. 

Се обидовме да пронајдеме повеќе разноврсни, елегантни и прифатливи фустани, така што секоја дама би можела да избере нешто за нејзиниот вкус. Исто така, гледавме фустаните да можете да ги носите и по прославата, како преку ден, така и на вечерните излегувања, во кои не ви треба премногу гламур. Во галеријата ќе најдете некои од најголемите трендови на сезоната, како кадифе, ѕвоно ракави и светликави материјали, но и предлози за чевли и додатоци кои се многу важен детал за празничниот стил.

Уживајте и најдете ја вашата омилена комбинација за новогодишната ноќ!


СПОДЕЛИ
Претходна објава#YouDidNotSleepThere | Американка го исмејува трендот со шатори на Инстаграм
Следна објаваCamila Cabello во новогодишната кампања на Guess Jeans!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР