Американската супер поп-ѕвезда од кубанско-мексиканско потекло, Camilla Cabello, се враќа втора сезона по ред како заштитно лице на GUESS JEANS во новогодишната кампања за 2017 година!

Партнер и е познатиот модел Alex Dellisola. Кампањата се состои од мешавина на црно-бели фотографии и рекламни материјали од заситени бои.

Разиграна енергија од атрактивната двојка сјае од секоја фотографија и едноставно го тера гледачот да посака повеќе. Кокетна и страствена, Cabello го користи познатиот Sunset Boulevard како игралиште, кое е составен дел од новогодишната приказна.

Овогодинешната палета на бои е многу богата, која  во моделите на  GUESS JEANS ќе ви овозможи да блескате во најлудата ноќ.”Јас сум многу возбудена околу новата празнична кампања за GUESS”, изјави Cabello.” Ја сакам нивната естетика и со нетрпение чекам сите да видат што направивме”.

И ние истo така….:)*

СПОДЕЛИ
Претходна објаваШто да се облече во веселата новогодишна ноќ?
Следна објаваПосетете го музејот на среќата!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ