По повод колекцијата Louis Vuitton чанти Софија Копола изработи и 10 излози во познатата стоковна куќа Le Bon Marché во Париз. Бајковито и прекрасно.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗимска идила | Le Petit Chateau
Следна објаваДа ги научиме нашите ќерки…
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР