автори Објавено од Ирина Тошева

Ирина Тошева

537 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

Johnnie Walker чевли

Лимитирана верзија машки кожни чевли со скриена преграда за Johnnie Walker шишенце во петата. Одлични за Џејмс Бонд и сите негови фанови. Дизајн на...

Моден тренд | Чизми над колена

Чизмите над колена се голем тренд оваа сезона. Погодни за носење во лежерни и свечени прилики. Лесни за комбинирање со широк џемпер и шешир,...

Есенски стилски инспирации за трудници

Удобноста, која е основното правило во бременоста, не значи дека треба да ги носите најшироките парчиња од вашиот гардеробер. Внимателно искомбинираните облеки согласно последните...

Моден тренд од Њујоршката модна недела

Crop-top маичките се голем тренд последниве сезони, но дизајнерите во своите колекции за пролет/лето '15 „заводливата точка“ решија да ја насочат на друго место...

Louis Vuitton | Монограм колекција

Шест светски дизајнери и уметници изработија лимитирана колекција со препознатливиот монограм на Louis Vuitton која ќе биде достапна за купување од 15ти октомври. Karl...

Њујоршка улична мода

За време на Модната недела во Њујорк, покрај многуте ревии за следната пролет/лето и претставувањето на новите надежни дизајнерски имиња, моделите и гостите се...

Едиторијал | Во шумата

Бајковита приказна во шумата во октомврискиот едиторијал за јапонскиот Vogue. Многу пердуви, крзно и монистра. Стилист Giovanna Battaglia., фотограф Emma Summerton , модели Dasha...

Венчалниот фустан на Анџелина Џоли

Една седмица по долгоочекуваната венчавка на Анџелина Џоли и Бред Пит, магазините People и Hello! ексклузивно ги објавуваат фотографиите од интимната церемонија пред само...

Барби на Инстаграм

Најпознатата русокоса на светот, куклата Барби, по примерот на модните блогерки отвори свој Инстаграм профил. На @BarbieStylе ќе ги споделува омилените модните ревии од...

Моден тренд | Ранец

Дали за на училиште или планинарење, ранците во одреден период од нашиот живот ни биле неопходни. Новата сезона го враќа овој практичен моден додаток...

Parfois | колекција есен/зима ’14/’15

Новата колекција на Parfois за есен/зима '14/'15 нуди разни модни додатоци кои ќе ве издвојат од толпата и ќе ја разиграат секоја монотона модна...

Adidas Mi ZX Flux | омилената фотографија на вашите патики

Adidas Mi ZX Flux е мобилна апликација која им овозможува на корисниците да ја носат омилената фотографија на своите патики. Процесот е едноставен. Ја...