Шест светски дизајнери и уметници изработија лимитирана колекција со препознатливиот монограм на Louis Vuitton која ќе биде достапна за купување од 15ти октомври. Karl Lagerfeld, Christian Louboutin, Cindy Sherman, Frank Gehry, Marc Newson и Rei Kawakubo издизајнираа практични Louis Vuitton чанти, куфери, па дури и боксерска вреќа. Погледнете.

https://www.youtube.com/watch?v=pSQknf4CoZE

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРазубавување на индустриски дел од Ванкувер
Следна објаваМодерни спални соби (1.дел)
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ