01

Спалната соба е просторија во домот која не е изложена на погледи од гостите. Сепак, убаво стилизираната спална соба не само што го подобрува квалитетот на живот, туку и оддава впечаток за уредна и организирана личност. Доколку вашата соба за спиење и инспирира со својот изглед, тогаш сте вистински среќници. Затоа, дозволете си истата да биде посебна и поинаква, но сепак комплетно да биде одраз на личниот вкус и животниот стил кој го негувате. Ако размислувате како да го преуредите интимното катче за одмор и релаксација, а ви недостасуваат свежи идеи, за вас подготвивме неколку инспиративни предлози и совети за таа намена. Станува збор за современи, елегантни и стилски дизајнирани спални соби со различна големина, во кои особено внимание е посветено на декорирањето и изборот на секој детал. Резултатот е прекрасни соби со удобни парчиња мебел, кои не само што се пријатни за престој, туку и зрачат со индивидуалност и завидна естетика. Секоја од нив е едноставна, но сепак елегантна, нудејќи совршен модерен комфор. Погледнете ги преубавите примери во продолжение, и одберете ја омилената идеја и за вашиот дом!

02

03

04

05

06

07

08

09

010

011

013

014

015

016

017

018

019

020

021

022

023

024

025

026

027

028

029

030

031

032

033

034

035

СПОДЕЛИ
Претходна објаваLouis Vuitton | Монограм колекција
Следна објаваМоден тренд од Њујоршката модна недела
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ