Crop-top маичките се голем тренд последниве сезони, но дизајнерите во своите колекции за пролет/лето ’15 „заводливата точка“ решија да ја насочат на друго место – бедрата. Миди или макси здолништа, во дневна или вечерна варијанта, ви ги претставуваме нашите омилени изгледи од овој тренд на Њујоршката модна недела.

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодерни спални соби (1.дел)
Следна објаваЦел животен век на една жена
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ