Слој по слој, детал по детал, од раѓање до последниот здив во староста… Stonehouse e уметникот кој успева да раскаже цел животен век на една жена во едно видео кое нема да Ве остави рамнодушни. Благодарение на дигиталната уметност можете да уживате во оваа приказна за една жена раскажана на неверојатен начин. Прекрасно.

21

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМоден тренд од Њујоршката модна недела
Следна објаваНаправи сам | Шик маникир
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ