Louis Vuitton за машката колекција за оваа есен/зима не води на снежните планини со моделите Max Rendell, Charlie France и Joel Meacock. Колекцијата е инспирирана од Перу, користејќи луксузни материјали како кашмир, чинчила и алпака со традиционални, врвни, рачни изработки.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПланинска куќа од соништата
Следна објаваНаправи сам | Закачалка со книги
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ