автори Објавено од Ирина Тошева

Ирина Тошева

537 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

Направи сам | Оригами вазнa

Интересен украс за домот кој ќе го изработите без напор, но со големо внимание. Бојата, дезенот и големината се по ваш избор. Потребни ви се: ...

Машки тренд | Ленено одело

Ленот е вистинскиот материјал за високите температури. Природен е и и дозволува на вашата кожа да „дише“. Лененото одело не е само голем тренд...

Dolce & Gabbanа | Модели на хелиум

Забавно бекстејџ видео со прекрасните модели, дел од ревијата за најновата колекција пролет/лето '15 на Dolce & Gabbanа. Разголени и преслатки, со помош на...

Моден тренд | Потпетици на врзување

Еден од најголемите трендови ова лето за сите љубителки на високите потпетици се оние на врзување. Лесни за комбинирање со омилените скинати фармерки, летниот...

Dior | Fusion патики

Луксузни патики за активните жени во постојано движење од Dior, наречени Fusion. Изработени се од специјални гумени ѓонови, украсени со монистра и достапни во...

Desigual | лето ’14

Колекцијата костими за капење на Desigual за оваа сезона, со препознатливите шарени принтови и позитивни вибрации. За рајско летно уживање. Бидете забележани ;)

Моден тренд | Портокалови акценти

Според модните критичари портокаловата е новата црна оваа сезона. Не зависно дали е во облеката или во модните додатоци, ја разигрува секоја модна комбинација....

Лежерни макси фустани за топли летни денови

Нежен и романтичен, еднобоен или со принт, за дневна или вечерна варијанта, со или без модни додатоци, макси фустанот е вистинското парче за високите...

Adidas originals | лето ’14

Adidas има нова соработка со Farm. Бразилскиот бренд препознатлив по шарените принтови во духот на Рио кои одлично изгледаат на облеките и патиките од...

Кучешки национални тимови на Светското првенство

Преслатки кучиња како учесници на Светското првенство во дресовите на националните тимови од земјите каде што потекнуваат. Интересен проект на Life on White. Англиски...

Superga & Versus Versace патики

Двата италијански познати брендови започнаа интересна соработка изработувајќи колекција со препознатливите Superga 2750 патики и миксот од принтови од есенската колекција на Versus Versace. Лимитираната...
video

Дизајнирајте своја Fendi Baguette торба

Познатата Fendi Baguette, омилената торбичка на Кери Бредшо, сега може да ја добиете во принт и боја по ваша желба. Италијанскиот бренд изработи myBaguette...