Двата италијански познати брендови започнаа интересна соработка изработувајќи колекција со препознатливите Superga 2750 патики и миксот од принтови од есенската колекција на Versus Versace. Лимитираната колекција со цена од 100 фунти за пар, ќе биде достапна во одредени продавници на брендовите како и онлајн од крајот на месецов.

1 2 5 3

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФилм препорака | FIFA – United Nations
Следна објаваLotus Design Store – најдобриот македонски дизајн на едно место
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ