По Cristopher Kane, младиот британски дизајнер J.W. Anderson е задолжен за повторно „заживување“ на Versus линијата на Versace, првата линија на Донатела, за која на времето Џани Версаче и ја препушти целата креативна слобода. J.W. инспириран од фотосесијата од 1996та година за истоимената линија која зрачи со сексипил, rock & roll и андрогени линии, ја создаде оваа колекција за 2013та година.

010

011

012

013

014

015

016

017

019

020

021

СПОДЕЛИ
Претходна објава82 459 милји низ 22 земји со мотор
Следна објаваМатематика на пламенот
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

1 коментар

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР