Интересен украс за домот кој ќе го изработите без напор, но со големо внимание. Бојата, дезенот и големината се по ваш избор.

Потребни ви се:
– scrapbook хартија
– лепак или дуплофан
– линијар
– чаша или тегличка

1

2

3

4
Внимателно подалете ја хартијата рамномерно и превиткувајте ја постепено како на фотографиите. Помагајте си со линијарот. Затворете и залепете. Ставете ја чашата/тегличката внатре и вашата вазна е подготвена да разубави некој дел од вашиот дом.

7

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако технологијата што ја користиме нè користи нас?
Следна објаваОхридско лето | Свечено отворање
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ