автори Објавено од Ирина Тошева

Ирина Тошева

538 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

Bershka Men | јуни ’14

Многу боја и принтови во новиот каталог од машката колекција на Bershka за овој месец. Одберете го своето омилено парче за шарено и убаво...

Summer Noir ’14 | очила за сонце

Новата колекција очила на австралијанскиот бренд Le Specs наречена Summer Noir. Строги линии, дебели рамки и огледални стакла во боја. Модели Harry Goodwins, Annabel...

Едиторијал | Етно шаренило

Бохо и етно деталите како еден од најголемите трендови оваа сезона беа инспирација за шарениот едиторијал на Marie Claire Hong Kong со парчиња од...

„Мали“ модели со голема кариера

Основното правило при градењето на секоја манекенска кариера е висината, па грациозноста, можноста за трансформација и елеганцијата. Но, во модниот свет постојат модели кои...

Едиторијал | Екстаза

Вистинска летна екстаза во едиторијалот за новото издание на францускиот Vogue со моделите Natasha Poly и Anna Ewers пред објективот на Inez & Vinoodh....

Креативни престилки

Креативни престилки инспирирани од ликови од Star Wars, Ninja Turtles, Batman и Disney дизајнирани од Haute Mess. Доказ дека и домаќинските работи можат да...

Pharrell за adidas Originals

Весели и инспиративни Stan Smith патики од adidas Originals рачно цртани од Pharrell Williams. Лимитираната колекција е достапна само во "Colette" во Париз, а...

Моден тренд | Тексас комбинезон

„Работничкиот“ тексас комбинезон со години се враќа во тренд, секогаш во нови и интересни модни комбинации. Удобен и шик во кратка или долга варијанта,...

Роденденски едиторијал на Наоми Кембел

Јунското издание на Harpers Bazaar Vietnam во чест на 44от роденден на британскиот супермодел Наоми Кембел со пердувестите модни додатоци од Louis Vuitton. Фотограф...

Valentino Men | пролет/лето ’14

Топ моделите Nicolas Ripoll, Janis Ancens и Arthur Gosse не водат во светот на Валентино претставувајќи ја машката колекција за пролет/лето '14. Секојдневни парчиња...

Машки тренд | Шарени панталони

Принтот и боите во машката гардероба се несомнено најголемиот тренд за оваа сезона. Тропски, животински, графички и овошни мотиви на панталоните и шорцовите, за...

Golden Point | костими за капење ’14

Богат колорит и мнооогу позитивни вибрации во каталогот за новата колекција костими за капење од Golden Point. Одберете го својот омилен костим. За среќно...