Топ моделите Nicolas Ripoll, Janis Ancens и Arthur Gosse не водат во светот на Валентино претставувајќи ја машката колекција за пролет/лето ’14. Секојдневни парчиња облека со минималистички крој и врвен квалитет.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодерен стан со космополитски шарм
Следна објаваСтрав од… | Доан Сулејманоски
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ