Бохо и етно деталите како еден од најголемите трендови оваа сезона беа инспирација за шарениот едиторијал на Marie Claire Hong Kong со парчиња од пролетните колекции на најголемите модни куќи. Модели Xin Jie и Sun Ting, фотограф Man Tsang.

1

3

4

5

7

8

9

11

12

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Местење натпревари
Следна објаваТренд | Бои на лакови за ова лето
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ