автори Објавено од Ирина Тошева

Ирина Тошева

537 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

Louis Vuitton | машка колекција за есен/зима ’14/’15

Louis Vuitton за машката колекција за оваа есен/зима не води на снежните планини со моделите Max Rendell, Charlie France и Joel Meacock. Колекцијата е...

Pull & Bear | есен/зима ’14/’15

Возбудлива серија фотографии со доза мистичност и романтика за новата колекција на Pull & Bear, снимени на Fårö островот во Шведска. Пред прекрасните пејсажи...

Пред-есенска колекција на Stradivarius

Боемски, лежерни и супер-шик изгледи во новата пред-есенска колекција на Stradivarius. Шапки, крзна, тексас и чанти со реси кои одлично прилегаат и во дневна...

Есенската машка колекција на Pull & Bear

Xavier Serrano како заштитно лице на новата машка есенска колекција на Pull & Bear. Тесни фармерки и панталони, маици со интересни принтови, волнени џемпери....

Agent Provocateur | Провокативни 70ти

Провокативната женственост како заштитен знак на Agent Provocateur и во новата кампања за оваа есен/зима. Инспирирана од безгрижните 70ти години, во новата колекција се...

Колекција посветена на мајките на невестите

На најважниот ден на секоја жена, свадбата, сите најблиски членови на семејството се очекува да изгледаат беспрекорно. Carla Ruiz изработи одлична колекција посветена на...

PUMA | Засекогаш побрзи

PUMA како дел од своето глобално ребрендирање се на мисија да станат најбрзиот спортски бренд во светот. Веќе се официјалните спонзори на најбрзиот човек...

Malangeli | Лобутинки инспирирани од Анџелина Џоли

Malangeli се сигурно едни од најсексипилните потпетици на светот. Дизајнирани специјално од Кристијан Лобутин за Анџелина Џоли, кои ги носеше на премиерата на филмот...

Моден тренд | Миди здолништа

Миди здолништата се одлични за различни прилики,  ја имаат перфектната должина, не зависно вашата градба и висина, но треба да бидете внимателни при одбирањето...

Моден тренд | Бели фармерки

Искинати или обични, тесни или широки, белите фармерки се must have парче за оваа сезона. Лесни за лежерни, но и елегантни комбинации. Инспирирајте се.

Перфектни комбинации со цветни панталони

Цветните панталони веќе неколку сезони се голем тренд. Графички или романтични лесно се комбинираат со еднобојни парчиња, а со вистинските модни додатоци се погодни...

Со цветен комбинезон до брза модна комбинација

Комбинезоните се голем тренд веќе неколку сезони и со вистинските модни додатоци се одлични за различни прилики. Доколку се одлчлите за оние со цветните...