Возбудлива серија фотографии со доза мистичност и романтика за новата колекција на Pull & Bear, снимени на Fårö островот во Шведска. Пред прекрасните пејсажи и мали рибарски куќички позираат Antonina Vasylchenko, Grace Van Gastel, Arthur Gosse и Malcolm Lindberg во топли облеки со геометриски и етно принтови. Лежерно, спортски и софистицирано.

1

2

3

4

5

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕсенска колекција | Zara Home
Следна објаваArs Libris не’ кани на GARAGE SALE!
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ