1

Во пресрет на уште една нова сезона во домот, познатиот шпански бренд Zara Home ја претстави својата понуда за есен/зима 2014. За разлика од пролетната и летната инспирација кои во целост беа во хармонија со природата и ведрите мотиви на годишните времиња, во промотивниот каталог за есенската колекција се чувствува романтичниот призвук. Неутралните тонови, во тандем со раскошните златни и сребрени аксесоари се добитната комбинација за внесување топлина, комфор и доза на луксуз во животниот простор оваа есен. Меките текстили, нежните постелнини и удобните прекривки се дел од предлозите за стилизирање на дневната и спалната соба, а не изостануваат ниту прекрасните идеи и додатоци за есенската трпеза. Тука е и посебната линија за најмалите, спакувана во пресладок избор на плишани играчки, бањарки и навлаки за перничиња. Во продолжение, погледнете како изгледа златната есен во романтичен тон, избирајќи ја омилената тема за ново руво и на вашиот дом.

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФилм препорака | STEP UP: ALL IN
Следна објаваPull & Bear | есен/зима ’14/’15
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ