PUMA како дел од своето глобално ребрендирање се на мисија да станат најбрзиот спортски бренд во светот. Веќе се официјалните спонзори на најбрзиот човек на светот Јусејн Болт кој се појавува во новата кампања #ForeverFaster со своите спортски колеги како огнениот фудбалер Марио Балотели.

https://www.youtube.com/watch?v=LUZ5m_402MU

„Со нашата долгодишна работа со која се трудиме да му помогнеме на светот на спортот да оди напред, ние сме секогаш побрзи од другите. Не брзи, побрзи.  Побрзо е порешително. Во тој момент веруваме во нашите инстинкти, не правила. Така сме похрабри и посигурни. Побрзо го потсетуваме светот што значи да се игра. Така се победува и крши рекорди. “

СПОДЕЛИ
Претходна објаваBooks on book covers | Еден поинаков концепт
Следна објаваШминка инспирирана од Game of Thrones
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ