Една седмица по долгоочекуваната венчавка на Анџелина Џоли и Бред Пит, магазините People и Hello! ексклузивно ги објавуваат фотографиите од интимната церемонија пред само 20тина присутни. Долгиот свилен фустан во боја на слонова коска беше изработен од Luigi Massi, главниот кројач во Ателјето Версаче. На прв поглед фустанот изгледа едноставно, елегантно и минималистички во стилот на Анџелина, но тука е и велот исполнет со цртежи од нивните деца. Прекрасно.

2

3

СПОДЕЛИ
Претходна објава„Трамвајот наречен копнеж“ – петта претстава на Theatra
Следна објаваСите се смееме на ист јазик!
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ