Најпознатата русокоса на светот, куклата Барби, по примерот на модните блогерки отвори свој Инстаграм профил. На @BarbieStylе ќе ги споделува омилените модните ревии од светските дизајнери, уличната мода од големите модни центри, своите дневни модни комбинации и слично. Пред почетокот на модните недели погледнете ги нејзините првични модни комбинации и подготвувањето за ревиите во Њујорк, Лондон, Милано и Париз.

01

10

9

8

2

3

1

5

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИсповедите на војвотката – Никол Корник
Следна објаваФото на денот | Гром во виножито
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ