021

Луксузните скијачки одморалишта, кои ги канат гостите со топлина и гостомпримство во текот на зимата, веќе се резервирани за престојната сезона. Едно од најубавите, сместено на популарните француски Алпи е ,,Le Petit Chateau”, навистина посебно место кое ретко кого може да го остави рамнодушен. Со привлечната архитектура и фантастично декорираниот ентериер, ова зимско прибежиште секоја година ги воодушевува своите посетители. Зад градбата која неодоливо наликува на зимска колиба од соништата, сокриена е вистинска модерна оаза за одмор и релаксација во снежната идила, со огромно внимание посветено на деталите, но и топлиот амбиент типичен за зимските резиденции. По денот поминат на студот надвор и уживањето во снегот, одморот во една од собите на оваа преубава резиденција е вистински рај. Секоја од собите е уредена комфорно и топло, со квалитетен скап мебел, но и комплетно опремена со сите современи погодности за патниците во 21-от век. Топлата атмосфера на најубав начин ја доловува зимската идила, која како бајка се открива на секој чекор во просторот. Уживајте во зимската идила!

001

002

003

004

005

006

007

008

009

010

011

012

013

022

023

014

026

015

016

017

018

019

020

024

025

021

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКреативна соработка меѓу татко и син
Следна објаваСофија Копола за Louis Vuitton
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР