По спектакуларното деби на минатогодишната Модна недела во Париз, соработката на урбаниот моден бренд Off-White и престижната лондонска империја на чевли Jimmy Choo, беше обновена со нова заедничка колекција.

Еклектичната футуристичка колекција “Elizabeth” ни носи “Red” и “Nude” модели на чизми.

Чизмите се елегантни со сатенска силуета, обвиени со латекс и покриени со деликатен тул, што им дава исклучителен потенцијал за комбинирање на дизајнерски и street style парчиња, а бидејќи колекцијата е ексклузивна таква е и цената од 1350 до 1800 долари.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПридобивки и ризици од консумирање на кафето!
Следна објаваVolvo го претстави 360C – концепт без волан!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР