Бројни концепти немаат дури ни волани во своите скици.

Volvo 360c е еден од нив. Како што велат од овој познат бренд: “Потребите за индивидуална мобилност ќе продолжат да се развиваат. Ние веруваме дека решението ќе биде целосна транзиција кон автономни електрични возила, менувајќи ја природата на патувањето и начинот на кој планираме и ги градиме наши градови “.

Сè уште не сме сигурни дали целосно се согласуваме со оваа идеја, бидејќи многумина од нас всушност уживаат во возењето на автомобилот, но мора да признаеме дека идејата за транспорт без потреба за управување, особено кога ќе се најдете во утринската толпа на патот кон работа, не звучи лошо.

Овој концепт ќе го овозможи токму тоа. Сепак, немојте да се надевате дека наскоро ќе видите нешто слично на улиците, но се надеваме дека опциите за иднината ќе бидат барем слични на овој.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваOff-White и Jimmy Choo со екстравагантна колекција на чизми!
Следна објаваФутуристичкиот ентериер на Zaha Hadid!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР