Dame Zaha Muhamed Hadid беше познатa ираско / британскa архитектка…

Таа освои многу награди и титула креатор на ултра-модерениот и футуристички архитектонски дизајн. Нејзините дела се познати во целиот свет, а дефинитивно нема никој кој никогаш не слушнале за неа. За жал, таа почина во 2016 година, а нејзиниот дом беше ставен на пазарот за недвижнини. Сега ви го претставуваме ентериерот на нејзиниот неверојатен уникатен стан лоциран во Мајами.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваVolvo го претстави 360C – концепт без волан!
Следна објаваСовршена трпезариска столица Nº11!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР