Трпезариската столица може да биде декорација на една соба или нејзин главен елемент на која и дава карактер …

N º11 трпезариската столица на брендот Boca do Lobo е вистинскиот избор. Таа е внимателно креирана, да на секој амбиент му даде дополнителна доза на гламур, ветувајќи незаборавни моменти. Изработена од месинг, оваа модерна столица е statement парче мебел.

Бројот 11, како што знаете, ги освојува и тие најексклузивните инспираци и претставува идеалност на човештвото во насока на духовност. Овој мистичниот број, поврзан е со духовно просветлување, кој во овој случај е постигнат со златната структура на столицата која не фасцинира, нудејќи ни незаборавен комфор.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФутуристичкиот ентериер на Zaha Hadid!
Следна објаваПронајдена гробница на древен љубовен пар стара 5000 години!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР