Во околината на Караганди во Казахстан е пронајдена гробница стара 5000 години, објави “Daily Mail”. Археолозите откриваат дека датира од бронзеното доба, кога постоело верување дека и после животот на земјата постои друг живот. Се смета дека поради тоа и овој љубовен пар е закопан еден покрај друг. Покрај машкиот скелет е пронајден меч и стрела, додека на женскиот скелет е пронајдена нараквица украсена со скапоцени камења. Др. Игор Кукушкин, познат научник и археолог нема одговор дали овој пар биле сопружници или биле само љубовен пар, но едно е сигурно дека нивната љубов била толку силна што тие биле закопани заедно да почиваат.

Погледнете го видеото!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовршена трпезариска столица Nº11!
Следна објаваБилетите за првата конференција за е-трговија достапни по Early-bird цена
Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР