Женствени, елегантни силуети, карактеристични за Валентино, повторно дел од новата пролетна колекција Haute Couture прикажана на париската модна недела за висока мода. Долги фустани со детали од тантела, рачно изработени цветови и тул.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

25

26

27

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТорби за книги | Out of Print
Следна објаваАнгел со безвременски лик – Тоше Проески
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

1 коментар

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР