Пролетната колекција на Chanel Haute Couture претставена на престојната Модна недела на висока мода во Париз изобилува со твид фустани, костуми, чипка, пердуви и интересни чевли. Главниот фокус на голем дел од колекцијата е на рамениците. Целото шоу беше претставено во вештачка шума, а моделите се движеа меѓу зеленилото и дрвјата.

1

2

3

4

6

7

8

9

12

13

14

15

16

17

18

19

20

22

24

25

26

27

28

29

30

31

32

34

35

36

37

38

39

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМала куќа – голема слобода
Следна објаваЗошто се уште читаме бајки?
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР