Овие чаеви не смеете да ги пиете кога сте настинати!

Дали сте забележале дека сите околу вас повторно кашлаат и ги бришат носевите? Дали и вас ве фати настинката? Ако е така, тогаш има...

Неделен хороскоп од 26.02. – 04.03.2018 година!

ОВЕН Работа - Имате сила и ентузијазам најголема на свет, одете кон нова победа. Само напред. Љубов - Оваа недела мала стагнација на полето на љубовта...

Дали е ова најскапата торта на светот?

На екстравагантностите им нема крај! Посебно во индустријата која се занимава со  организирање на свадби. Постојат модерни торти, но постојат и фантастични фенси свадбени...

Веренички прстен од McDonald’s вреден 10.000 евра!

Навистина Bling Bling! Хамбургер веренички прстен од McDonald's, доаѓа во типична бургер кутија и е наменет за сите љубители на брза храна, на кои ништо не може...

Елегантен и рачно изработен грамофон Barky!

Изработен од дрво на јасен, со неприкосновени годови и кора, секој Barky грамофон е едноставно убав и уникатен ... Во верзијата што ја презентираме,...

Кои се предностите од секојдневното консумирање на хлорофил!

Хлорофилот е супстанца со која растенијата ја одржуваат својата зелена боја и прават фотосинтеза, но дали знаете колку е добар и за нас луѓето? Да,...

Морковот го подобрува видот – вистина или мит?

Со години, слушаме дека морковите му помагаат на нашиот вид и дека ја штитат мрежницата ... Сето ова благодарение на бета-каротенот, кој се наоѓа во...

Неделен хороскоп од 19.02. – 25.02.2018 година!

ОВЕН Се уште чувствувате мала блокада, не сте доволно ангажирани како што инаку би сакале. Веројатно, среда и четврток ќе ви бидат многу зафатени денови...

Оглас за работа – стани влогер на Скопје Сити Мол

Од денес до 28.2.2018, Скопје Сити Мол го бара својот официјален влогер. Се бара идниот Џејк Пол, како што се нарече и кампањата, а...

Тренд диета: Осумчасовна (16: 8) која дава извонредни резултати!

Едноставна и лесна осумчасовна диета, ќе ве импресионира со своите ефекти кои се научно докажани. Откако ќе ја пробате, таа ќе стане вашето ново...

Неделен хороскоп од 12.02. – 18.02.108 година!

ОВЕН Работа Псохички сте подобро, што може да се види и на деловното поле, така што давате и подобри резултати кои се одразуваат на вашиот буџет. Љубов Емотивно...

Најдобрата работа што можете да ја направите за време на паузата!

Многумина паузата ја користат за да јадат или да запалат цигара и да разговараат со колегите, но има една многу подобра работа, што ќе...

Најскап аранжман за денот на вљубените!

Дeнот на вљубените набрзо доаѓа, а сите знаеме што овој празник им значи на вљубените низ светот. Во трката да ги импресионираат своите сакани, луѓето...

Серија на фотографии за борба против сексизмот!

"Во паралелен универзум" е последниот проект на фотографот Ели Резкалах, кој креативно и директно ја покажува машката доминација над жените во рекламирањето, во средината...

Најубави 10 градови кои се наоѓаат на острови!

Градовите постојат со илјадници години - тие толку многу еволуирале од античките времиња, следејќи ги трендовите и технолошкиот развој,  и денес, ги сметаме за...

`Niksen`-холандски концепт на живеење!

Дали можеби сте слушнале за `Hygge`, дански концепт на lifestyle? Од неодамна тој го загуби приматот на водечки концепт на европски начин на lifestyle. Niksen (Холандски...