„ProteinLab“ – новата омилена локација на спортистите и фитнес ентузијастите

„ProteinLab“ – новата омилена локација на спортистите и фитнес ентузијастите Од 8-ми април сите спортисти, фитнес ентузијасти и љубители на спортската исхрана ќе добијат место...

Најлуксузно велигденско јајце украсено со дијамнати!

Велигден е толку блиску, а богатите луѓе не мораатда губат многу време во потрага за ретко дијамнатско велигденско јајце.... Се што треба да направат е...

Неделен хороскоп од 03.04 до 09.04.2017 година!

Овен Работа: Вашата материјална состојба ќе биде во застој оваа недела. Можни проблеми во врска со некои стари долгови. Љубов: Ќе ве привлекува идејата за авантура....

Совршен стајлинг доколку сте гостинка на венчавка!

Како да одберете најдобра креација доколку сте гостинка на нечиа венчавка, е прашање кое ги мачи сите девојки. Важно е да знаете дека морате да...

Фото на денот | Меѓу облаците

Чистач на прозорци го брише стаклото на прозорците од 124-от кат на спектакуларното здание Бурж Калифа во Дубаи, највисоката зграда во светот. На фотографијата изгледа...

Супер едноставни и креативни идеи за Велигден!

Добра вест: Велигден е набрзо, на 16 април! Покрај тоа што се веселиме за празникот, имаме и доста работа околу припремите во домот -...

Откријте го новиот Moët Rosé Impérial limited edition!

Оваа сезона Moët & Chandon го претстави Moët Rosé Impérial Emoëticons - лимитирана едиција, или како на најубав начин да ја покажете љубовта кон...

“Pink Star” – може да биде најскапиот прстен со дијамант на...

Дијамантите се можеби најдобри пријатели на жената, но цената на овој прекрасен драг камен, дефинитивно е нивниот најлош непријател. Овој 59.6-каратен дијамантски прстен кој го...

Бермудски триаголник | Теоријата речиси разјаснета

Мистеријата околу Бермудскиот Триаголник конечно има решение? Природата на местото каде што стотици авиони и бродови исчезнаа околу необјаснети околности конечно нуди решение, според...

9 неверојатни факти за вашите очи

Еве неколку ситни детали кои не сте ги знаеле за нашите порти кон универзумот: Очите почнуваат да се развиваат по 2 недели откако сте...

Неделен хороскоп од 27.03 до 02.04.2017 година!

Овен Работа: Што се однесува до работата, следува поволен период за преставниците на првиот зодијачки знак. Можна е промена на работната позиција, на повисоко работно...

Swarovski со нови фигури на “Убавицата и Sверот”!

Приказната на Дизни “Убавицата и Sверот”, за убавата Бела, која затворена вo замокот ја чува sверот, доживува повтроно голема слава, благодерејќи на новиот филм. Во...

8 важни тајни кои среќните парови добро ги знаат!

Среќните парови не можат да се изнауживаат еден од друг... но сигурни сме дека прават некои од овие 8 работи, кои секогаш им мамат осмев...

Колачи инспирирани од уличните уметници!

Кога интернационалниот уличен уметник Banksy би бил колаче, тоа би изгледало како совршена комбинација на чоколадо и ванила.... Вака размислува главниот слаткар во хотелот Rosewood, каде...

Минималистички слушалки кои и пркосат на гравитацијата

Корејскиот дизајнер Kjumin Ha е познат по иновативни проекти, посебно по работата за Haver Labs… Овој пат се одлучи да ни го разубави денот со овие прекрасни...

Ни на небо ни на земја – на новиот стаклен мост...

Минатиот месец уште еден стаклен мост и платформа ( high-flying glass-bottom bridge) е отворен на планинскиот врв Langya -  Hebei, во регионот на северна Кина. Мостот...