Велигден доаѓа, а со тоа и нови идеи за украсување на...

Велигден доаѓа, а со него и нови идеи за украсување на трпезариската маса ... Прославете го еден од најважните празници со стил и уживајте во...

Хороскоп за ден 29.03.2018 година!

Овен (21.03-20.04) Можност за средба со личност која доаѓа од далеку. Контактите со странство се успешни и постои можност вашиот партнер или член од семејството...

Хороскоп за ден 28.03.2018 година!

Овен (21.03 – 20.04) Многу поволен ден за повеќето претставници на вашиот знак, особено за оние кои одат директно кон целта. Имате поддршка од еден...

Како да сварите јајца без вода во рерна?!

Како да сварите јајца без вода? Во рерната! Откачено, нели? Едноставно ставете ги јајцата на решетката од рерната или уште подобро во калапи за мафини...

Хороскоп за ден 27.03.2018 година!

Овен Вашиот партнер ќе биде задоволен доколку ја оставите вашата тврдоглавост на страна и почнете да ги исполнувате неговите желби. Малку попустливост од ваша страна...

Кафуле како метаморфоза на човечкиот пат преку историјата и еволуцијата!

Компанијата 6th Sense Interiors неодамна заврши неверојатен проект и конечно, со голем аудиториум ги сподели впечатоците и идеите скриени зад дизајнот ... За двата дизајнера...

Кафулиња – кој не ги сака?

Без оглед на тоа дали сте новинар кој патува низ целиот свет или само барате место каде ќе го пиете вашиот омилен пијалак во...

Неделен хороскоп од 26.03.- 01.04.2018 година!

Овен – Планирате менување на ентериерот во домот, а за тоа ќе очекувате подршка од целото семејство. За жал сите ќе се оправдаат со...

Според Фенг Шуи: Бои кои оваа година ќе ви донесат среќа!

Според Фенг Шуи, боите на аксесоарите, накитот или облеката претставуваат хармонија на животната енергија, а ние сакаме да ви ги претставиме некои од најдобрите...

Невролозите тврдат дека оваа песна го намалува нивото на стресот за...

Терапевтските ефекти на звуците врз човечкото тело се базираат на различни фреквенции од вибрациите на звукот. Не е чудно што докторите и терапевтите веќе...

Хороскоп за ден 25.03.2018 година!

Овен Ве нервираат луѓето кои постојано ви кажуваат дека секогаш може да сметате на нив, да се јавите кога ви е потребно, а кога ви...

Хороскоп за ден 24.03.2018 година!

Овен Денеска не сакате да се дружите и ќе се затворите во сопствениот свет. Вашите идеи ќе ве затворат во светот на фантазиите за кои...

Сега можете сами да направите matcha latte во вашиот дом!

Во светот на социјалните медиуми, трендовите на храна се подеднакво важни и претставуваат мода и убавина. Чајот Matcha е еден од најновите трендови што...

Колачи кои личат на мермер и бетон!

Кога архитектка ќе одлучи да направи колачи, тогаш се создава вистинско ремек-дело. Едноставни, а сепак толку специјални, а тие се дело на Kie Utzon...

Хороскоп за ден 22.03.2018 година!

Овен Недоразбирањата со вашиот претпоставен можат многу лошо да делуваат врз вашето напредување на професионален план. Бидете посмирени и обидете се да најдете заеднички јазик...

10 Успешни и богати директорки!

10 Млади, згодни, моќни и успешни директорки! Погледнете за кои личности и професии станува збор... 10 .Tyra Banks - 90 милиони долари Тајра Бенкс можеби е на 10...