Луксузен пентхаус со панорамски поглед на Париз!

Париз е еден од најубавите градови на свет, доколку не верувате во тоа, погледнете ги фотиграфиите , едноставно, морате да го видите во живо....

Polimind – Хартиена 3D сложувалка која ќе го разубави вашиот sид!

Уменичко-креативниот проект Polimind, кој настана во Лисабон е под водство на креативците и архитектите  Душан Цветковиќ и  Andreiе Cabanas. Нивната страст и љубов кон архитектурата, концептуалната...

Ненадминато луксузно приватно острво кое изгледа како рај!

Овој извонреден луксуз чини 11 милиони долари, а се наоѓа во Connecticut. Станува збор за приватно острво кое има базен, голема куќа, дури и топ! Островот...

Куќа со необичен поглед кон светот!

За да разберете како настанала оваа куќа, потребна е воведната приказна. Од два мали стана од 50 и 20 квадратни метри , кои се...

Фантастичен стан со поглед на Мадрид!

Со поглед од 360 степени на мадридскиот урбан пејсаж, локалното дизајнерско студио i Arquitectura го дизајнираше овој двокатен стан во самото срце на градот. Резиденцијата под...

Освежете го sидот со знак и порака!

Направи сам! Едноставен начин како да разубавите еден дел од вашиот sид! Денес преку интернет можете да си нарачате се што ќе посакате. Налепници за...

Авангардна и луксузна куќа во Австрија!

Оваа ултра модерна куќа на која се воодушевуваме, се наоѓа во Rankweil Brederis, Австрија. Хибридната станбена скулптура е дело на австриското архитектонско студио Marte.Marte, која...

Куќа со најубав изгрев и залез на сонцето!

Дом под името Lantern Ridge House на малото брдо во Kerhonkson во New York, нуди една од најубавите сцени на изгревот и залезот на сонцето. Креативниот тим...

Што прво забележуваат гостите во вашиот дом?

Што прво правите кога гостите ви доаѓаат во домот? Тогаш кога доаѓаат, најавени 15 минути порано? Веднаш ја криете корпата со валкаани алишта? Палите...

„Calico“ е најшарената куќа од надвор и од внатре!

Уметницата Kat O'Sullivan живеела и живее бурен живот. Работела во пекара и била преведувачка за Maјка Teрeза, а нејзиниот изглед е тешко да се замисли во вообичаена...

Куќа која потсетува на колибата на Снежана

Во малото гратче Олала во Вашингтон, на улицата 3395 Hidden Valley Way се наоѓа една мошне оригинална и чудесна куќичка која локалните жители ја нарекле...

Небично уреден стан – минималистички со контрасти!

Минималистичкиот стан кој го дизајнираше архитектонското студио Sergey Makhno Architects во Киев, креиран е првенствено да биде функционален. Домот се дефинира како пријатен простор за...

Направете го празниот и досаден sид во необична галерија!

Супер 7 начини како од својот досаден и празен sид, да направите главна декорациска атракција и уметничка галерија во вашиот дом. Сем тоа, поголемиот дел...

Денес е прочка – „Прости ми, да ти простам“

„Прости ми, да ти простам“ Со овие зборови верниците денеска, на големиот празник, ќе забораваат на кавгите, на проблемите, на недоразбирањето и со чиста совест...

Земете воздух и уживајте : Ова се најубавите куќи на свет!

Во модерен или рустичен стил, со базен или без, под снежна покривка или заплискани со морските таласи, овие куќи секому ќе му измамат по...

Пентхаус со најубав поглед на Piazza del Duomo!

Piazza del Duomo e главниот милански плоштад. Токму на оваа локација сместен е интересен пентхаус со прекрасен поглед на плоштадот и Базиликата, но и на целиот...