Трпезата е место за собирање и дружење, а посебните ситуации бараат посебна декорација.

Нема ништо поубаво од семејна дружба за празничен ручек. Најубавата декорација на секоја маса е дефинитивно љубовта и весела атмосфера. Втората најважна работа на трпеза се свечени специјалитети како печено месо, компири, француски салати, сите десерти …

Погледнете неколку идеи на свечено поставени маси за Новогодишните и Божиќните празници

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИнспирација: Макси вечерни фустани за посебни поводи
Следна објаваКако Корделија де Кастелан уметничка директорка на Диор празнично го украси својот дом
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ