Сјајни, со пердуви, светли и лаконски …Иако причините за купување на нов вечерен фустан до подот не се појавуваат толку често, како на пример, за купување нови фармерки, затоа фустаните не се помалку важен атрибут на нашата гардероба.

Напротив, тренди девојките секогаш со сериозност пристапуваат кон изборот на макси свечен фустан, бидејќи, како што велат, колку задоволство е поретко, толку е попријатно.

Дури и за оние кои во блиска иднина нема да одат на големи прослави и специјални пригоди, не е лесно да им се одолее на новите креации на дизајнерите. Освен тоа, што друго може да ја истакне женственоста и сексуалноста, ако не убавиот макси фустан?

Ви предлагаме веднаш да го изберете совршениот фустан, без да чекате соодветни прилики (а зошто да не го земете животот во свои раце и сами да создадете причини?).
Се обидовме малку да ви олесниме и одбравме 16 најелегантни опции за сечиј вкус – од светло портокаловиот фустан на Ботега Венета, во кој Ријана ја доби почесната титула национален херој на Барбадос,
до лаконскиот црн фустан на Дејвид Кома со смели изрези.

НЕМА КОМЕНТАРИ