Премиерата „And Just Like That“ – продолжение на легендарниот „Сексот и градот“ се одржа на 9 декември и се уште се зборува за хероините од серијата.

Доколку внимателно сте го гледале оригиналниот „Сексот и градот“, сигурно се сеќавате на  багет чантата Fendi со виолетови монистри, која крадецот и ја украде на Кери Бредшо во една од епизодите.

Во спин-офот на легендарната серија, хероината на Сара Џесика Паркер, повторно се појавува со оваа чанта – бидејќи новите костимографи сакаат да ја нагласат врската помеѓу стиловите на „новата“ и „старата“ Кери.

По објавувањето на продолжението на серијата, чантата Baguette повторно стана толку популарна што Fendi реши повторно да ја лансира. 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДали чантата “Kenny” на Givenchy ќе биде хит во 2022 година?
Следна објаваИнспирација: Макси вечерни фустани за посебни поводи
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ