Сите знаат за чантата Hermes Birkin која го носи името на легендарната Џејн, Saint Lauren, чантата Kaia ја посвети на ќерката на Синди Крафорд, а сега Givenchy сака да ја овековечи Кендал Џенер со своето ново мини издание… Новиот моден додаток наречен „Kenny“ по прекарот на Кендал Џенер.

Изработена е од еластична, драпирана телешка кожа и има метален Givenchy 4G катанец, препознатлив детал претставен од дизајнерот Метју Вилијамс. Геометрискиот монограм на брендот се протега по рачките на чантата, замаглувајќи ги линиите помеѓу накитот и чантата.

НЕМА КОМЕНТАРИ