Прекрасен црно-бел ентериер со шарени акценти!

Француската дизајнерка Сара Лавуан сака да внесува шарени акценти на црно-бела позадина во ентериерите што таа ги создава - исто како и во овој...

Како да креирате функционален микро двор!

Како да креирате функционален микро двор! Фокусирајте се на бојата и дизајнот Малиот простор бара се да се базира на индивидуалните стилски елементи. Ова додава кохезија...

Хит боја која ќе доминира во 2019 година е Cavern Clay SW...

  Како што се чини, на светлите, весели бои, со првите денови на студот  "ќе им одsвони". 2019 година, најверојатно, ќе се карактеризира со топли, земјани...

Индиго – неутрален тон во домот!

 Ова е најинтересната неутрална нијаса Ако ги запрашатее луѓето да дефинираат пет неутрални тонови, бојата на индиго веројатно нема да стигне на таа листа. Сепак, ова...

Circu Магичен мебел – луксузен бренд за деца!

Circu Магичен мебел - луксузен бренд за деца На интернет го пронајдовме овој прекрасен бренд од Португалија и сакаме да ви го претставиме. Дизајнот на...

Стилски идеи за комбинирање на различни дезени!

  Дезените ви помагаат да го акцентирате просторот, да го направите смел и привлечен, исто како што тоа го прават силните бои ... Користејќи ги дезените...

Софистицирана сива боја во домот!

  До не многу одамна, сивата боја беше сметана за многу досадна и тмурна боја. Но, одеднаш тоа се промени. Еден популарен дизајнер почна да ја...

Декорација на ходникот во вашиот дом!

Декорација на ходникот во вашиот дом Само затоа што ходникот не е "соба" во традиционалната смисла, не значи дека треба да се занемари. Вашиот ходник...

Убавината на минималистичкиот стил пренесена од парот Магали Елали и Барт...

   Магали Елали и Барт Киген се брачниот пар кој стои зад популарната веб-страница, Coffeeklatch. Веб-страницата е онлајн списание каде што се поставени интервјуа на...

Ентериери: Ода на минимализмот!

  ASH NYC, бренд познат по своите уникатни дизајни, вклучувајќи ја нивната работа во Dean Hotel, дава нов живот на историските згради, станови, ги надминува...

Модерна куќа во Бруклин!

Модерна куќа во Бруклин Што добивате кога ќе ги споите градскиот простор на Бруклин со мешавина на бои, мебел од различни епохи и инспирација од...

Живот со стил во Сан Франциско!

SagreraBrazil Design знае како да остави свој печат. Проектната фирма во Сан Франциско работеше на проекти во областа Bay, кои се фокусирани на создавање на...

Декоративни идеи за маси инспирирани од есента 2018!

Секоја есен, со нетрпение го очекуваме украсувањето на нашиот дом во интересната палета на бои и детали,  кои се инспирирани од овој период од...

Елегантни црни sидови во вашиот дом!

  Вистина е дека црните ѕидови имаат потреба од светлина, која може да направи застрашувачка сенка. Но црната боја искористена на вистински начин во вашиот...

Фенг шуи во вашата мала кујна!

Кујната се смета за срцето на домот не само во древното учење на фенг шуи, туку и кај сите стари култури. Фенг шуи мудроста...

Новиот тренд Wabi-Sabi дом!

Неколку чекори за создавање Wabi-Sabi дом  "Wabi-Sabi" е јапонски термин кој во суштина значи да се најде убавина во несовршенството. Wabi се однесува на живеење...