Висeјќи веднаш над вас како гранка од лисја на дрво, лустерот Nana Lure додава тропска спокојство во вашиот дом.

Инспириран од големите листови на банана, абажурот на лустерот е изработен целосно рачно од памучна хартија, а внатре е обложен со LED диоди. Кога е исклучен, лустерот Nana Lure има привлечност на тропско растение, но кога е вклучен се претвора во еден од најживописните дизајни на осветлување инспирирани од природата!

Лустерот Nana Lure е одличен пример за тоа што точно ова парче осветлување носи во вашиот дом. Лустерите не се само утилитарни, тие се и емотивни.

Додека повеќето лустери пренесуваат чувство на луксуз, Nana Lure изразува луксузно чувство на безгрижност на плажа! Решението за осветлување постои со еден лист, но може да се спои за да се создадат листови кои изгледаат како горната половина на дрвото банана.

Совршен лустер за љубителите на ботаниката и луксузот!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКампања „Hotel Splendid“на Salvatore Ferragamo за пролет/лето 2022
Следна објаваПоследен викенд со СУПЕРХЕРОИТЕ во Скопје Сити Мол!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ