Веќе цел месец Скопје Сити Мол од далечни планети, акциони светови и необични лаборатории ги донесе филмските супер херои во нивниот трговски центар.  

Без разлика дали сте страствен обожавател на стрипови за суперхерои или сте ги гледале во филмови, сега имате можност да ги запознаете и да направите супер селфи со Wonder Woman, Superman, Spiderman, Ironman, Thor, Catwomen, Batman, Wasp, Groot и Capitan America.

За комплетно искуство на целото семејство вашите омилени акциони филмови како Spiderman и филмот Matrix се прикажуваат и во киното Синеплекс.

Но, не ги забораваме и најмалите оние кои се најмногу возбудени. За нив Скопје Сити Мол на вториот кат подготви уникатни интерактивни тури – “Биди и ти супер херој”.

Термините започнуваат од 08-ми (сабота) 18часот, 09ти (недела) 13часот и 17:30;

Во текот на овој викенд во текот на месец Јануари, термините ќе бидат:

Петок 19:00 часот

Сабота 18:00 часот

Недела 13:00 часот и 17:30

Поради протоколи, ќе биде ограничено учество на деца. Затоа не заборавајте 30мин. пред закажаната тура  да се запишете на листата на инфо пултот за Супер Херои (втор кат, пред кино Синеплех).

Дојдете и направете селфи со вашиот омилен супер херој! Ве очекуваме на уживање и незаборавни моменти за целото семејство.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛустер инспириран од природата ги комбинира ботаниката и луксузот во еден дизајн
Следна објаваMichael Kors: Со почит кон Њујорк – кампања пролет/лето 2022
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ