Луксузниот моден бренд Michael Kors ја ангажираше супермоделката Kendall Jenner да ја предводи кампањата Michael Kors пролет/лето 2022 година.

Фотографирана на покривот на Prospect Tower во Менхетен од прославеното фотографско дуо Inez van Lamsvird и Vinud Matadin, кампањата дава гламурозен поглед на родниот град на дизајнерот, а истовремено му оддава почит на Њујорк кој  претставува спој на романса и сила.

На рекламните фотографии Kendall позираше во црн фустан со секси деколте, бел фустан од тантела и костум составен од црн блејзер и кроп панталони.

„Кога размислувам за она што трае, тоа е љубовта – романтичната љубов, но и љубовта кон пријателите, семејството и мојот град“, рече Kors во соопштението за печатот. „Со оваа кампања сакавме да ја оживееме урбаната романса, уникатната сила на Њујорк со љубовта што ја инспирира одново и одново.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПоследен викенд со СУПЕРХЕРОИТЕ во Скопје Сити Мол!
Следна објаваСтанот од серијата „And Just Like That“ (670 квадратни метри) се продава за цена од 23 милиони долари
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ