Огромна промена на минималистичкиот стил …

Трендовите за внатрешен дизајн оваа година се фокусираа на детали, дезени, бои, менување на строгите линии и минимализамот од тронот. Оваа естетика значително се почувствува во уредувањето на кујните.

Плочките со шари добија огромна популарност во новите кујни, внесувајќи чувство на топлина и удобност, давајќи безброј можности да внесете личен печат на овој стил. Природните материјали и боите кои нè опуштаат, пак, го враќаат рустикалниот тренд во центарот на интересот, така да масите, столовите, дури и деталите во вид на греди од масивно дрво се апсолутен “must have” оваа година.

Заборавете да ги криете сите ваши прекрасни шољи, чаши и чинии во шкафовите бидејќи една модерна кујна бара отворени полици за да ги покажете сите тие прекрасни садови + сè е на дофат на раката. При изборот на кујнски елементи, не заборавајте на оние во златна боја, бидејќи трендовите велат: меки, топли и луксузни.

Во галеријата ви ги пренесуваме сите потребни трендови за декорација на кујната.

РУСТИЧНИ ЕЛЕМЕНТИ
ЦРНО-БЕЛА ЕСТЕТИКА

ЗЛАТНИ ДЕТАЛИ + ПЛОЧКИ СО ШАБЛОНИ

ОТВОРЕНИ ПОЛИЦИ

ЗАОБЛЕНИ И МЕКИ ЛИНИИ

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваSkopje Cinema City 8/Кинотека на Македонија
Следна објаваСатенски т.н. slip фустани се хит и оваа летна сезона
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ