ПРАКТИЧНИ И СЕ НОСАТ ВО СИТЕ ПРИЛИКИ: Овие фустани се хит од сезона во сезона во гардеробите на трендсетерките

Сјајниот сатен може да се пофали со гламурозен изглед кој доаѓа до посебен израз во форма на фустани.

Првично користен како материјал за прекривачи, сатенот брзо влезе во модната сфера благодарение на својот луксузен изглед.

Неговата сјајна страна, истовремено гламурозна и шик, внесува дополнителна вредност на гардеробата, а при спомнувањето на сатен и фустани, невозможно е да не се споменат и слип моделите.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТрендови во дизајнот на ентериери (кујна) кои доминираат во 2022 година
Следна објаваД-Фестивал во Дојран од 1 до 3 јули 2022
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ