Практично парче мебел за бебе и младите родители!

Ова интересно и мултификционално парче мебел, ќе им биде од голема корист на идните родители дома, но и при престој во хотел на одмор....

Miranda Kerr креира, дизајнира и помага хуманитарно!

Супер моделот Miranda Kerr повторно ги покажа своите дизајнески таленти креирајќи линија од тексас, за капсула колекција на брендот MOTHER Denim. Линијата  е составена од 12...

Перниче со мирис на француска лаванда!

Изработено од органски памук и полнето со семки од лен и лаванда, ова перниче за очи во облик на риба, може да се загрее...

Прв поглед на новата колекција за мебел на IKEA!

Колекцијата на мебел "PS 2017" која излага во февруари, го обележува деветтото продолжение на популарната PS линија која ја претставува едноставната фраза -"live". Имајќи...

20 функционални и најубави помагала во кујната!

Добрите идеи се секогаш ретки - затоа кога ќе налетаме на нив, сакаме да ги поделиме со вас. Ги откривме овие 20 најдобри помагала,...

Совршена колекција на чевли од соработката на Jennifer Lopez и Giuseppe...

Најавената и долго очекуваната Jennifer Lopez x Giuseppe Zanotti колекција, најпосле се појави! Соработката помеѓу суперsвездата и италијанскио дзајнер на чевли, резултира со неколку супер гламурозни...

Накит кој совршено се прилагодува на телото!

Оваа интересна збирка на накит е дело на дизајнерката Marija Puipaité од Литванија, која совршено одговара на контурите на телото. Оваа збирка на накит...

Тетоважи инспирирани од најдобриот пријател на човекот

  Кучето е најдобриот пријател на човекот, тоа ќе Ве сака безразлика на Вашата диплома, богатство, надворешен изглед. Само е доволно да поседувате мили и...

“Ear Climbers”- накит од иднината кој создава прекрасна илузија!

Дизајнерската куќа Otis Jaxon од Лондон, неодамна ја објави новата линија на накит под "Ear Climbers", попозната како накит од иднината. Овие обетки се изработени...

IKEA: 12 идеи за спалната соба

Шведскиот бренд IKEA постојано не воодушевува со убавите и практични идеи за секое катче од животниот простор. По 13-те идеи за мали балкони, oвојпат...

“Lash clock” часовник како скулптура!

Доколку сте во потрага за sиден часовник кој варира помеѓу медитативна скулптура и апарат, го пронајдовме вистинскиот за вас. "Lash clock" е часовник кој...

Дигитални илустрации од Њујорк

Њујорк е град кој го инспирира секој уметник, без разлика со каква уметност се занимава. Роман Тристрам е илустратор и графички дизајнер од Агадир,...

Фантастична новозеландска атракција!

Дококу се најдете на Нов Зеланд, никако не смеете да ја заобиколите оваа фантстична туристичка атракција. Redwoods Treewalk Rotorua, нуди неверојатно искуство на истражување на...

Кафени кујни

Кафената боја создава суптилна и топла атмосфера во ентериерот, давајќи и карактер на секоја просторија, без оглед на големината. Поради тоа, кафените кујни се...

Топла планинска куќа за зимско уживање

Совршен амбиент во прекрасна зимска атмосфера нуди оваа викенд- куќичка сместена на планина во Колорадо, САД. Зад дизајнот се потпишува американскиот дизајнер Том Филиша кој имал...

Фантастичен мобилен микро-дом!

Овој прекрасен микрo дом, може да биде приколка или камп куќа. Креиран е од американската фирма Tiny Heirloom, со прекрасни идеи. Едната надворешна страна...