Нови мијалници – FLOwer Evolution!

Самостојните мијалници настанаа како резултат на страста и посветеноста на креирање, на нешто што е повеќе од едноставен мијалник, како скулптура која мами...Овој есенцијален...

Модерна семејна куќа на планина

Ако мислевте дека е невозможно да се биде дел од урбаниот живот и од природата истовремено, оваа куќа ќе ви го докаже спротивното. Станува...

Колачи инспирирани од уличните уметници!

Кога интернационалниот уличен уметник Banksy би бил колаче, тоа би изгледало како совршена комбинација на чоколадо и ванила.... Вака размислува главниот слаткар во хотелот Rosewood, каде...

Како ќе изгледа најскапата јахта на свет?

Британската консиерж компанија Quintessentially, моментално работи на прилично амбициозен проект , кој посебно ќе ги интересира милијаредерите. Нивната најнова јахта која ќе го носи името...

Инсектите се пролетен хит во декорацијата на домот!

Кој би кажал дека инсектите ќе бидат тренд во декорацијата на домот оваа сезона? Да, и тоа со причина, затоа што навистина изгледаат подобро...

Модерна ламба во облик на лале!

Лamба во облик на лале е дело на дизајнерот Pjer Kabrer за компанијата  HI-MACS® и претставува неверојатна комбинација на технологијата и модерниот дизајн. Дизајнот на...

Креативни излози на Hermes бутикот во Дубаи!

Француското уметничко дуо Zim и Zou е познато по креативноста. Неодамна, ова уметничко дуо го изработи еклектичниот излог во Дубаи за брендот Hermes, употребувајќи необочни инсекти...

Што велите за дрвена када во купатилото?

Раскошен и префинет стил! Дрвото, најчесто оревот, сем што дише со луксуз, прстиж и неверојатна топлина во купатилото, тоа создава и естетска и спа пријатност,...

Polimind – Хартиена 3D сложувалка која ќе го разубави вашиот sид!

Уменичко-креативниот проект Polimind, кој настана во Лисабон е под водство на креативците и архитектите  Душан Цветковиќ и  Andreiе Cabanas. Нивната страст и љубов кон архитектурата, концептуалната...

Освежете го sидот со знак и порака!

Направи сам! Едноставен начин како да разубавите еден дел од вашиот sид! Денес преку интернет можете да си нарачате се што ќе посакате. Налепници за...

Како книгите да ги ставите на ДНК?!

Семиконзервативната спирала на ДНК покрај научниците, не ги остави рамнодушни ни дизајнерите. Milano Furniture креира катче за книги од 13 полици во форма на ДНК. Овој...

Karlie Kloss како Marilyn Monroe во новата кампања на Swarovski!

Супер моделот Karlie Kloss како Marilyn Monroe во новата реклама на познатиот бренд  Swarovski. Американската убавица ја искористи сцената и настапот од филмот  ‘Gentlemen Prefer Blondes’...

Куќа со најубав изгрев и залез на сонцето!

Дом под името Lantern Ridge House на малото брдо во Kerhonkson во New York, нуди една од најубавите сцени на изгревот и залезот на сонцето. Креативниот тим...

Накит со прекрасни минијатурни сцени!

Погледнете околу себе - светот е полн со приказни и секој има барем една. Дури и на своите прсти, само морате внимателно да гледате...

Tattoo уметник кој вашите миленичиња ги претвора во најслатки тетоважи!

Благодарејќи на tattoo уметникот од Јужна Кореја, откривме дека домашните миленичиња во форма на тетоважа се многу слатки, некои послатки отколку во живо! Ако...

IKEA со летна колекција инспирирана од југоисточна Азија!

Летната колекција на IKEA 2017, е инспирирана од југоисточна Азија - накратко, колекцијата го обележува освежителниот светол стил, со допир на боемската атмосфера. Летната колекција...