Зелената боја е секогаш сигурен избор за новогодишна елка, ја има во различни нијанси и бранови.

Јаболково зелена, беше боја на годината, но постои и друга нијанса, богата, темно зелена, смарагдна. 

Нијансата на смарагд, исто така е празнично зелена, а зачудувачки лесно, можете да ја комбинирате со дополнителни бои како златна, тегет и платина – па дури и црвена!

Еве една од нашите омилени поставки на оваа зелена боја. Секогаш можете да користите кадифена лента или некој vintage орнамент во медова нијанса.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајубави фустани од плиш за празничен изглед
Следна објава7 најголеми трендови за тековната зимска сезона ( зимските колекции не го изгубија ентузијазмот)
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ