Што е блескаво, екстравагантно и понекогаш надополнето со машна?

Верувале или не, не зборуваме за подароци под вашата елка, туку за луксузни плишани фустани. Тие се „неофицијални“ фустани за забави во празничната сезона од многу причини: доаѓаат во богати тонови на скапоцени камења, додаваат соодветна количина на сјај на вашиот изглед и се луксузно меки на допир.

Оваа година на модните писти видовме многу плишани фустани, што само ја зголемува нивната привлечност. За есен/зима, Родарте и Ана Суи понудија стилови со драматични раменици и кинематографски гламур.

Беа претставени и кадифени макси фустани, прилагодени на вкусовите на париската буржоазија.

 

 

Плишаниот фустан е елегантен и постои стил за секоја свечена пригода што можете да ја замислите: мини фустани ако сте расположени за забава, широки фустани за празничните денови на работа и стилови со миди должина за удобни семејни вечери.

Со други зборови, тоа е непогрешлив избор кога се во прашање новогодишните и божиќните прослави. Можете дури и да земете предлози од модните писти и да ги сведете украсите на минимум, дозволувајќи му на фустанот да биде централно место.

Црвената и зелената боја се сметаат за задолжителни, но има и други бои кои го заслужуваат вашето внимание.

Во галеријата ви откриваме прекрасни стилови кои би сакале да ги испробате овој декември.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваАко ја погледнете најновата ревија Metiers d’art 2021/22 на Шанел, ќе разберете зошто овој бренд сè уште е обожуван
Следна објаваСмарагдно зеленa новогодишнa елкa
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ